Reset hasła do panelu DirectAdmin

Jeżeli zapomniałeś swojego hasła dostępowego do panelu DirectAdmin, możesz je w szybki sposób zmienić z głównego panelu klienta - https://clients.linux.pl

Wystarczy kliknąć w nazwę swojej usługi hostingowej:

clients_da_service.png

 

 

Następnie należy wybrać opcję "Resetuj hasło" i tam pokaże się przycisk, który jednym kliknięciem wygeneruje nam nowe hasło do panelu i prześle na nasz email.

Zostanie ono również w sposób zaszyfrowany zapamiętane w panelu - dzięki temu będzie można przechodzić do Directadmin bez logowania bezpośrednio z panelu klienta.

 

 


Zmiana hasła z poziomu okna logowania do panelu DirectAdmin

Obecnie zalecanym i szybszym sposobem jest opisany wyżej przez panel klienta, jednak możesz je również zresetować bezpośrednio z poziomu okna logowania do panelu DirectAdmin.

Aby rozpocząć proces zmiany hasła kliknij w link: "Zapomniałeś hasła?":

login1.png

 

Po jego wybraniu, otworzy się strona, na której należy wpisać nazwę użytkownika, stanowiącą login do konta, a następnie kliknąć w przycisk „Wyślij mi link”.

 

login2.png

 

Jeśli takie konto istnieje, zostanie wygenerowana wiadomość e-mail, przesłana na adres powiązany z nazwą konta. Należy w niej kliknąć w odnośnik, który przeniesie użytkownika na stronę panelu DirectAdmin, gdzie pojawi się login i kod potwierdzający (oba pola będą automatycznie uzupełnione). Po kliknięciu w przycisk „Wyślij”, przesłany zostanie kolejny e-mail, tym razem zawierający także nowe hasło logowania.

Za pomocą tych danych można będzie zalogować się do panelu.


Czy ten artykuł był pomocny?

mood_bad Nie lubię 0
mood Lubię 1
visibility Wyświetlenia: 349