Zmiana hasła do konta w panelu hostingowym DirectAdmin

Aby zmienić hasło do panelu DirectAdmin należy wybrać opcję „Hasło” w liście, która rozwija się po kliknięciu na nazwę swojego konta w prawym górnym rogu strony.

 

zmianahasla1.png

 

W efekcie otworzy się strona zmiany hasła, na której należy podać dotychczasowe hasło oraz nowe hasło. Z lewej strony okienka do wpisywania nowego hasła znajduje się przycisk, kórego można użyć aby wygenerować hasło losowe. Z prawej strony obu okienek znajdują się przyciski, służące odsłanianiu haseł w celu wglądu.

Poniżej znajdują się trzy opcje, gdzie można zaznaczyć, do których kont ma być przypisane zmieniane hasło: panelu DirectAdmin, głównego konta FTP oraz głównego konta bazy danych. Domyślnie wszystkie pola są zaznaczone.

 

zmianahasla2.png

 

Nad formularzem znajdują się odnośniki do innych stron związanych z hasłami - możliwość utworzenia kluczy logowania, które działają jak hasła, ale posiadają dodatkową funkcjonalność, oraz możliwość włączenia dwuskładnikowego uwierzytelniania za pomocą aplikacji Google Authenticator, za darmo dostępnej na telefony komórkowe.


Czy ten artykuł był pomocny?

mood_bad Nie lubię 0
mood Lubię 0
visibility Wyświetlenia: 215