Podpięcie nowej domeny w panelu DirectAdmin

Zazwyczaj pierwszym krokiem po zalogowaniu się do panelu Directadmin jest dodanie własnej domeny. W tym celu z zakładki "Zarządzanie kontami" wybieramy opcję "Podepnij nową domenę".

 

nowadomena1.png

 

W efekcie otworzy się strona, na której należy zdefiniować informacje na temat dodawanej domeny:
- Domena - czyli nazwa tworzonej domeny, np. linux.pl. Uwaga: nazwa powinna zostać zapisana małymi literami i nie może zawierać przedrostków typu „htttp://” czy „www”.
- Transfer - czyli maksymalna ilość danych, jaka może zostać przesłana za pośrednictwem tworzonej domeny.
- Pojemność - czyli miejsce dostępne na serwerze, które będzie mogło zostać zajęte przez pliki strony, na którą kieruje domena.
- Bezpieczny SSL - czyli możliwość połączenia ze stroną poprzez bezpieczny, szyfrowany protokół komunikacyjny (opcja domyślnie włączona).
- CGI Dostęp - czyli możliwość uruchamiania programów dynamicznie generujących strony internetowe z treścią pobieraną z bazy danych (opcja domyślnie wyłączona).
- PHP Dostęp - czyli możliwość uruchamiania na serwerze skryptów napisanych w języku PHP (opcja domyślnie włączona).

W przypadku zaznaczenia opcji „Tak samo jak w koncie głównym” (domyślnie włączonych), całkowita przestrzeń i transfer na serwerze będą współdzielone pomiędzy wszystkie utworzone domeny.

Kiedy konfiguracja domeny zostanie zakończona, należy kliknąć w przycisk „Utwórz”, aby przesłać dane na serwer. W efekcie, w katalogu „domains” na serwerze utworzy się folder o nazwie identycznej, jak nazwa skonfigurowanej domeny. To właśnie w tutaj, w podfolderze „public_html”, należy umieścić pliki strony, która ma pojawiać się po wpisaniu nazwy domeny w oknie przeglądarki internetowej.

 

zarzadzaniedomenami3.png

 

Uwaga: Jeżeli do naszego konta dodamy więcej niż jedną domenę, u góry strony, na lewo od nazwy użytkownika, znajduje się rozwijana lista domen. By rozpocząć pracę na innej niż domyślna, wystarczy wybrać ją na tej liście.

 

zarzadzaniedomenami5.png

 


Czy ten artykuł był pomocny?

mood_bad Nie lubię 0
mood Lubię 2
visibility Wyświetlenia: 344