Zasady tworzenia i przechowywania kopii zapasowych w Linux.pl

Zapraszamy do zapoznania się z rozwiązaniami, które przygotowaliśmy do zarządzania kopiami zapasowymi. Pozwolą one w sposób bezpieczny i wygodny w pełni korzystać z naszych usług.


W ramach stałego podnoszenia jakości naszych usług, wprowadziliśmy z dniem 15 sierpnia 2018 roku nową politykę tworzenia i przechowywania głównych kopii zapasowych. Od tego dnia pełne kopie stron, kont poczty e-mail, baz danych MySQL i Postgresql są tworzone codziennie i przechowywane z ostatnich 7 dni, oraz dodatkowo 4 pełne kopie tygodniowe.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić przywrócenie dowolnego pliku nawet sprzed miesiąca - co jest praktycznie nigdzie nie oferowanym zabezpieczeniem.

Dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa (również związanego z wymogami RODO) wszystkie kopie są zaszyfrowane i przetrzymywane na bezpiecznym serwerze zewnętrznym skonfigurowanym specjalnie na potrzeby kopii zapasowych - niedostępnym z zewnątrz. Dostęp do tych kopii posiadaja tylko nasi administratorzy, więc aby z nich skorzystać należy zgłosić nam taką potrzebę.

 

backup_plan.png

 

Przydatnym rozwiązaniem jest również funkcja tworzenia automatycznych i ręcznych kopii zapasowych - wbudowana w instalator aplikacji Softaculous. Softaculous jest dostępny bezpłatnie w każdym planie hostingowym i pozwala na łatwe zarządzanie instalacjami, ich aktualizowanie oraz tworzenie kopii zapasowych. A wszystko za pomocą pojedynczych kliknięć. Kopie tworzone przez Softaculous przechowywane są na przestrzeni dyskowej konta, więc należy brać to pod uwagę by nie przekroczyć dostępnej pojemności konta.

Więcej o instalatorze aplikacji Softaculous na stronie poradnika »

 

kopiezapasowelinuxpl1.png

 

Nasz panel posiada również domyślnie wbudowany moduł do tworzenia kopii zapasowych - zgodnych z panelem DirectAdmin i pozwalającym na przywrócenie nawet całej kopii konta hostingowego. Podobnie jak w przypadku Softaculousa, kopie przechowywane są na przestrzeni dyskowej konta.

Uwaga: kopie z tego modułu mogą być wykonywane tylko w godzinach 1:00 - 7:00. Ma to związek z dużym obciążeniem jakie może wygenerować tworzenie takiej kopii całego konta.

 

kopiezapasowelinuxpl2.png

 
 

kopiezapasowelinuxpl3.png

 


Czy ten artykuł był pomocny?

mood_bad Nie lubię 1
mood Lubię 3
visibility Wyświetlenia: 263