Logowanie do panelu Directadmin

Podstawowym panelem administracyjnym jest u nas DirectAdmin - zapewnia on wygodne i kompleksowe zarządzanie swoimi usługami hostingowymi.


Aby się na niego zalogować przejdź w przeglądarce na adres przesłany przez nas w wiadomości informującej o aktywacji konta hostingowego - standardowo zakończony portem 2222 lub 2223 (obydwa porty można naprzemiennie używać). Kiedy pokaże się okno logowania wpisz swój login i hasło, które od nas otrzymasz.

 


 

Zalogować się możesz również bezpośrednio z głównego panelu klienta - https://clients.linux.pl

Wystarczy kliknąć w nazwę swojej usługi hostingowej:

clients_da_service.png

 

 

Następnie należy wybrać opcję "Dostęp do panelu zarządzania" i tam pokaże się przycisk, który bez konieczności logowania (o ile nie zmieniliśmy hasła ręcznie w panelu DirectAdmin) przekieruje nas do panelu hostingowego DirectAdmin.

 


W tym samym miejscu możesz zresetować swoje hasło do panelu DirectAdmin - wystarczy wybrać opcję "Resetuj hasło".

 

 


Zmiana hasła z poziomu okna logowania do panelu DirectAdmin

Obecnie zalecanym i szybszym sposobem jest opisany wyżej przez panel klienta, jednak możesz je również zresetować bezpośrednio z poziomu okna logowania do panelu DirectAdmin.

Aby rozpocząć proces zmiany hasła kliknij w link: "Forgot Password?", a następnie podaj swoją nazwę użytkownika hostingowego. Na przypisany do konta adres email przyjdzie od nas wiadomość, która pozwoli ustawić nowe hasło logowania.

 

login1.png

 
 

 

Po zalogowaniu zobaczysz interfejs panelu, wraz z sekcją informacyjną.


Po zalogowaniu warto zapoznać się z rozmieszczeniem informacji i dostępnych opcji w panelu. Na górze znajduje się pasek podzielony na 7 zakładek. Po najechaniu na nie pojawiają się linki do narzędzi konfiguracyjnych usług związanych z kontem. Poniżej wyświetlane są przydatne informacje dotyczące konta: wykorzystanie dysku i transferu, liczba kont poczty i ftp, baz danych, domena i wersja PHP.

 

login3.png

 


Czy ten artykuł był pomocny?

mood_bad Nie lubię 0
mood Lubię 0
visibility Wyświetlenia: 685