Przekierowania / aliasy domen w panelu DirectAdmin

Przekierowania i aliasy domen mają za zadanie zarządzać ruchem na poziomie domen - przekierować go z jednej na drugą, lub w przypadku aliasów udostępnić stronę pod kilkoma różnymi adresami.

Aby stworzyć nowy alias lub przekierowanie należy w panelu DirectAdmin wybrać opcję „Wskaźniki domen” w zakładce „Zarządzanie kontami”.

 

przekierowaniadomen1.png

 

Na otwartej stronie znajduje się lista z utworzonymi przekierowaniami (wskaźnikami) domen, a nad nią, po prawej stronie, przycisk "Utwórz wskaźnik domeny". Po jego kliknięciu wyświetli się formularz, w kórym wpisujemy nazwę domeny, która ma kierować na naszą stronę. Pozostawienie pola „Utwórz jako alias” zaznaczonego, spowoduje że przekierowany adres pozostanie w oknie przeglądarki, czyli strona będzie dostępna pod dwoma adresami. Odznaczenie go sprawi, że w oknie przeglądarki adres zostanie zmieniony na ten, na który wskazuje przekierowanie.

 

przekierowaniadomen2.png

 

Aby usunąć przekierowanie, wystarczy kliknąć pole wyboru usuwanego przekierowania i zatwierdzić operację przyciskiem „Usuń”.

Po dodaniu przekierowania i jego zaznaczeniu możemy dodatkowo wybrać czy poczta ma być domyślnie dostarczana na zewnętrzne serwery (np. poczta hostowana na usłudze Gmail). W tym celu należy kliknąć na przycisk „Ustaw pocztę zdalną”.


Czy ten artykuł był pomocny?

mood_bad Nie lubię 0
mood Lubię 0
visibility Wyświetlenia: 146