Instalacja certyfikatu SSL Let's Encrypt w panelu Directadmin

Certyfikat SSL służy do szyfrowania komunikacji między przeglądarką internetową a serwerem. Dzięki niemu, komunikacja odbywająca się protokołem https (w przeciwieństwie do standardowego czyli http) jest bezpieczna i zweryfikowana.

Możesz też zapoznać się z ofertą komercyjnych certyfikatów SSL, które pozwalają na dodatkowe zwiększenie bezpieczeństwa, podniesienie wiarygodności domeny i lepsze pozycjonowanie Twojej strony czy sklepu: Certyfikaty SSL Comodo

 
Let's Encrypt to urząd certyfikacji dostępny jako publiczny produkt od 12 kwietnia 2016 roku. Projekt dostarcza użytkownikom darmowe certyfikaty szyfrowania X.509 Transport Layer Security (TLS) w ramach zautomatyzowanego procesu stworzonego aby wyeliminować wady ręcznego tworzenia, walidacji, podpisywania oraz instalacji certyfikatów dla bezpiecznych stron internetowych.

 

Korzystając z naszych usług hostingowych masz możliwość zabezpieczenia każdej swojej strony i poczty bezpłatnym certyfikatem SSL wystawianym przez organizację Let's Encrypt.

 

Aby przejść do ustawień certyfikatów SSL, należy wybrać opcję „Certyfikaty SSL” w zakładce „Zarządzanie kontami”

bezplatnycertyfikatssl1.png

 

Obecnie domyślnie dla każdej dodanej domeny w panelu DirectAdmin certyfikat SSL generuje się automatycznie, obejmując wszystkie istniejące subdomeny. Wchodząc więc do zarządzania certyfikatami powinniśmy zobaczyć listę certyfikatów wraz z objętymi hostami (subdomenami).

Letsencrypt

 

Czasem jednak automatyczne generowanie certyfikatów może potrwać nieco dłużej - np. jeżeli podpięta domena jeszcze nie kierowała na nasz serwer i wystawca certyfikatu nie mógł jej zweryfikować.
 
W takiej sytuacji możemy ręcznie wywołać generowanie certyfiaktu SSL - wybierając opcję „Uzyskaj automatyczny certyfikat od dostawcy ACME”, a następnie wybierając „Let's Encrypt” jako dostawcę ACME.
 

bezplatnycertyfikatssl2.png

 

Pola formularza będą wypełnione domyślnymi wartościami, które należy zaakceptować. Upewniamy się, że domeny i subdomeny, które mają być objęte certyfikatem są zaznaczone i klikamy „Zapisz”.

Wyświetli się okno z podsumowaniem instalacji certyfikatu.

Ważne! Aby móc poprawnie wygenerować certyfikat Let's Encrypt - w pierwszej kolejności należy upewnić się, że nasza domena jest poprawnie zaparkowana na serwerze.


Najlepiej, żeby minęło przynajmniej 24 godziny od wydelegowania jej na serwer. W przeciwnym wypadku próba wygenerowania certyfikatu może zakończyć się niepowodzeniem.


Czy ten artykuł był pomocny?

mood_bad Nie lubię 0
mood Lubię 4
visibility Wyświetlenia: 537