Informacje: Nadchodzące zmiany w interfejsie panelu DirectAdmin

Opublikowany: 2023-05-12

Już niebawem czekają Państwa kolejne zmiany - po wdrożeniu zupełnie nowego panelu klienta, odświeżeniu ulegnie intefejs graficzny panelu hostingowego DirectAdmin.


 


Najważniejszą zmianą będzie całkowicie nowy wygląd, który spowodowany jest przejściem na szablon Evolution. Jest to zupełnie przeprojektowany i nowoczesny szablon graficzny - wszystkie nowe funkcje są w panelu DirectAdmin obecnie projektowane pod niego. Jeżeli ktoś używa np. własnych skórek do panelu to zalecane jest przejście na Evolution i dopasowanie skórki na potrzeby swojego brandingu, które jest mocno rozbudowane w obecnej wersji.


Domyślny wygląd znajduje się pod spodem. W ustawieniach użytkownika można go zmienić na jeden z kilku dostępnych wariantów, co pomoże wybrać najlepszy dla swoich upodobań.Ogólna funkcjonalność się nie zmieni, jednak pewne opcje zostaną rozszerzone o dodatkowe możliwości. Przykładowo przeprojektowane zostało zarządzanie certyfikatami SSL - domyślne certyfikaty Letsencrypt się generują automatycznie dla nowo podpinanych domen, a dla ręcznie generowanych certyfikatów istnieje możliwość wyboru również ZeroSSL jako dostawcy darmowego certyfikatu.


Ważną zmianą, którą wprowadzamy jest wyłączenie obsługi pomocy technicznej na poziomie panelu DirectAdmin i przeniesienie jej na jedną wspólną platformę w panelu klienta https://clients.linux.pl. Alternatywnie można wysyłać zgłoszenia na email support@linux.pl, które będą automatycznie przypisywane do systemu zgłoszeń pomocy technicznej.


Mamy nadzieję, że to kolejna zmiana w tym rou, która zostanie pozytywnie przyjęta - my już od dwóch miesięcy testujemy nowy szablon i dostosowujemy jego poszczególne elementy aby był dopracowany w każdym szczególe.


Wdrożenie nowego panelu na wszystkich serwerach zaplanowane jest do końca maja 2023 roku - czyli już niebawem.


Pozdrawiamy i zapraszamy
Zespół Linux.pl